Wejherowo - serwis informacyjny

Poniedziałek, 30-05-2016, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Opozycja w Wejherowie: Fotoradary Straży Miejskiej niewłaściwie są użytkowane. Strażnicy bronią się

2011-07-20

Straż Miejska w Wejherowie przez pół roku niewłaściwie użytkowała swój przenośny fotoradar, koczując z nim przy drodze, by tylko nałożyć mandaty warte 2 miliony zł, bo tyle zaplanowano w tegorocznym budżecie miasta - grzmi radny opozycyjny z Wejherowa, Jacek Gafka. Jedną z osób, która padła "ofiarą" takiego mandatu, jest sam starosta wejherowski Józef Reszke. Strażnicy do jakichkolwiek nadużyć się nie przyznają, a starosta ze Strażą Miejską spotka się pewnie w sądzie.
- Tu nie chodzi o to, czy ja dostałem mandat, bo to moja prywatna sprawa, ale o to, że Straż Miejska nie miała prawa używać przenośnego fotoradaru, bo nie było ku temu w pierwszej połowie roku odpowiednich przepisów wykonawczych - wyjaśnia Józef Reszke, starosta wejherowski. - Nie może być tak, że strażnicy, którzy mają czuwać nad przestrzeganiem prawa, sami je łamią. I że zamiast patrolować zagrożone rejony miasta, godzinami siedzą w radiowozie i pilnują fotoradaru.

Straż Miejska jest oburzona zarzutami o łamanie prawa.

- Czy myślicie, że pracują tu sami idioci, którzy tylko czekają, aż prokurator założy im kajdanki na ręce? - pyta Jacek Pisarek, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie. - Sytuacja prawna w sprawie stosowania przenośnych fotoradarów rzeczywiście była skomplikowana, ale właśnie dlatego śledziliśmy przez trzy pierwsze miesiące tego roku wszelkie przepisy, zbieraliśmy o nich opinie o i interpretacje, by mieć całkowitą pewność, że z fotoradarem na ulicę możemy wyjechać. Nasze działania były całkowicie legalne.

Joanna Kielas, ts

źródło: naszemiasto.pl

czytano 3241 raz(y)

iza (gość IP:85.237.161.*) 2011-07-21 10:11

iza

Straż Miejska nie jest od stania z radarem przy drodze czy od obrabiania mandatów. Dlaczego jest tak mało patroli poza centrum miasta? Zostawcie ten radar i patrolujcie miasto. Tam jest wiele rzeczy do zrobienia!

kaszeba 2011-07-21 11:40

kaszeba

Jak nie fotoradar to są kurierami z dokumentami dla naszych Radnych!!!!

adwokatek 2011-07-21 12:43

adwokatek


   To odpowiedz na me zapytanie..Przenośny miernik prędkości na statywie musi być ustawiony w miejscu,
które zostało poprzedzone znakiem D-51 „automatyczna kontrola
prędkości”, jest to znak informacyjny i nie jest on odwoływany przez
skrzyżowanie, ponadto w wyniku przeprowadzonej lustracji odcinka drogi
od skrzyżowania ulicy Rybackiej- 12-go Marca w kierunku Gdyni ujawniono,
że znak D-51 został ustawiony za tym skrzyżowaniem w odległości około
200 m od stacji paliw ORLEN. W związku z powyższym dokonywanie kontroli
prędkości na wysokości powyższej stacji jest zgodne z obowiązującymi
przepisami.

                              Z poważaniem.
                            asp. 
                            WRD KPP Wejherowo

i jak siebie nazwac ? (gość IP:85.237.180.*) 2011-07-21 17:31

i jak siebie nazwac ?

mega panujaca obluda... obojetnie kto bedzie rzadzil to i tak tego nie zmieni. dlaczego ? bo jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniadze. dlaczego rzadzacy wypuscili ustawe ktora dalej daje prawo pomiaru predkosci przez formacje typu straz miejska gminna czy wiejska ? tu akurat odpowiedz jest prosta. bo by rzadzacy sami musieli dolozyc do miast czy gmin a tak...wszyscy maja czyste rece tylko my puste kieszenie.... nie ma sensu rozpisywac sie o miejscach pomiaru bo i tak szkoda slow. przyzwyczajmy sie ze obojetnie kto bedzie u wladzy od pyska sobie nie odbiorze tylko nam...

Agata (gość IP:217.171.60.*) 2011-07-21 20:21

Agata

Szkoda tylko, że WRD KPP w Wejherowie nie zauważył, że znak o którym pisze postawiony został w drugiej połowie czerwca. A przeciez kopia kruszona jest o okres od stycznia do połowy czerwca br., gdzie NIE BYŁO rozporzadzenia wykonawczego do nowej ustawy PRD oraz właściwego znaku dla wjeżdżajacych na szóstke z ul.12 marca i Rybackiej. I wiem o tym bez jakiejś specjalnej lustracji;) tego odcinka drogi. Ot, taki drobny szczegół. P.s. Poza tym nie mówimy o przenośnym radarze na statywie tylko o blaszanym śmietniku multinova.

Michuss (gość IP:79.162.40.*) 2011-07-21 21:17

Michuss

Pisarek nad wyraz trafnie odnalazł słowo, którym można opisać wejherowską SM. Straciłem do tej gromadki chłopaków przebranych w mundurki, którzy bawią się w policję cały szacunek po tej przekomicznej, zeszłorocznej akcji z Wałową i orlexem. Dla przypomnienia-wlepiali, a raczej próbowali wlepiać mandaty kierowcom stosującym się do znaków drogowych, toteż nie zdziwię się wcale, gdy okaże się, że przez pół rok tłukli te zdjęcia i pilnowali godzinami radaru (cóż za odpowiedzialne zajęcie! brawo!) bez jakiejkolwiek podstawy prawnej.

Mirek (gość IP:46.113.238.*) 2011-07-27 12:24

Mirek

popieram teze radnego strażmieska nei jest od stanIai i pilnowania fotoradaru tylko pilnowania porzadku publicznego za nasze pieniądze. PROSZE PRZJSC SIE PO OSIEDLU KASZUBSKIM CO STRAZ MIEJSKA ROBI ABY PANOWAŁ PRZADEK NIC -PILNUJE FOTORADU. POZDRAWIAM

kierowca inwalida (gość IP:46.112.39.*) 2011-07-29 10:04

kierowca inwalida

dlaczego nie mozna wjechac samochodem z legitymacja inwalidzka -karta parkingowa do apteki na rynek w wejherowie.przepisy wydane przez ministra o niestosowaniu sie do 8 znakow zakazu chyba maja wyzsza range jak uchwala rady miasta.dlaczego na znakach zakazu ruchu sa tabliczki "dotyczy inwalidow" dlaczego taxowka mozna pojechac na piwo na rynek.dlaczego inwalida w nocy do dyzurnej apteki musi isc pieszo.co na to ojcowie miasta.

młody (gość IP:85.237.191.*) 2011-07-29 10:32

młody

aha

maneken pis (gość IP:80.212.182.*) 2011-07-29 23:11

maneken pis

Ojcowie miasta już niestety nie żyją :-(
A co na to namiestnicy???
Kasa misiu, kasa... :-/

ostatni turysta (gość IP:85.31.245.*) 2011-07-31 14:00

ostatni turysta

Brawo! Brawo!Brawo! Miasto widzę wie jak skutecznie "walczyć" z turystami...Pierwszy raz i ostatni byłem w wejherowie i wszystkim znajomym to odradzam. W chowanego to ja już się dawno przestałem bawić. Zobaczymy w dłuższej perspektywie komu to wyjdzie na rękę, czy miastu z mandatami, czy miastu bez turystów...

chłopcy radarowcy (gość IP:83.25.92.*) 2011-08-04 19:49

chłopcy radarowcy

temat radarow uzywanych przez straz miejska jest bardzo gorący nie tylko u nas ale niestety w tym przypadku niestety sm w wejherowie jest skora do nadużyć, bo jak tu nie jest naduzyciem ustawianie fotoradaru na głownej drodze? albo np na wylocie z wejherowa na kapino. W pewnym okresie w zeszłym roku sm stala tam notorycznie przynajmniej raz w tygodniu. Jakos tego fotoradaru nie zobaczych przy szkołach lub miejscach np uczęszczanych przez dzieci. Niestety odpowiedz prosta, bo zamiast prewencji musi byc kasa.

Ob-server (gość IP:85.237.170.*) 2011-08-05 16:02

Ob-server

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Miasto topi mega kasę w hillharmonię (pisownia celowa), więc musi ją w taki czy inny sposób ściągać z mieszkańców. Najwyższe podatki w kraju - to za mało, więc gonić trzeba kasę z mandatów.

doradca (gość IP:89.231.179.*) 2011-08-20 12:02

doradca

Faktycznie radzę wszystkim omijać to miasto ponieważ radary są tak poustawiane, że niema bolca zawsze na jakiś wjedziesz. Oskubią Cię obywatelu a że mam rację to według nowego rozporządzenia min. infrastruktury powinny być one oznakowane i widoczne ze znacznej odległości, ale w Wejherowie straży miejskiej zabrakło kubeł farby aby je pomalować i wykonać rozporządzenie ministra. Tak więc co by tu nie mówić ukochana władza na czele ze swoją strażą jawnie łupią Cię obywatelu. Nie zostawiaj więc im kasy omijaj to miasto z zastawionymi na Ciebie pułapkami. Szkoda, że nie jestem mieszkańcem bo bym wypowiedział sie przy wyborach.

Leonsio 2011-08-21 12:16

Leonsio

Moim zdaniem powinno się zlikwidować zupełnie nie sprawdzającą się w oczekiwaniach i praktycznym działaniu straż miejską. Szkoda naszych podatków na instytucję , która wykorzystywana jest do nabijania kasy miejskiej z mandatów nakładanych na kierowców łapanych na przenośne fotoradary. Od dłuższego czasu obserwuję Park Majakowskiego powoli dewastowany i zaśmiecany przez małoletnich chuliganów i drobnych pijaczków . Niestety nie widać tam patroli straży miejskiej.
Uważam , że  jaśnie nam panujący od ,, wieków " prezio Hildebrandt jest już zmęczony natłokiem obowiązków i powinien wreszcie zrobić coś pożytecznego dla swoich wyborców. Nie radzę brać przykładu z Leppera!! Można odejść ze względu na stan zdrowia , zanim zdrowie odmówi posłuszeństwa.
Panie prezydencie proszę się nie obrażać , lecz przyjąć dobre rady w pańskim interesie. Będziemy pana miło wspominać i być może za zasiedzenie na stanowisku wystawimy panu pomnik na Placu Wejhera
zaraz obok patrona. Byłaby z Was dobrana para.
Pozdrawiam - życzliwy.

Kierowca przejezdzajacy przez (gość IP:81.190.120.*) 2011-08-25 13:41

Kierowca przejezdzajacy przez

Tez jestem za likwidacja, ponoc 70-97 % przestepstw wychwytywanych to przekroczenie predkosci!!! Masakra !!! Siedza jak te swistaki i wysylaja mandaty, zamiast pilnowac porzadku na ulicach, SKANDAL!!! Jak bedzie mozliwosc zaglosuje za usunieciem tej jednostki. Ponoc PJN jest za likwidacja, takze maja moj glos. Mozna inaczej zabezpieczyc miejsca niebezpieczne, chocby garb, ale przeciez wszyscy dobrze wiemy ze bezpieczenstwo nie jest tu najwazniejsze!!!!!!!!!

Slotków Staśk (gość IP:91.231.24.*) 2013-11-29 18:51

Slotków Staśk

Kto pracuje w SM,to wszyscy wiemy,ale jak tego to na pewno nie wie pośredni ich chlebodawca,dysponujący naszymi pieniążkami!!! Po kilku informacjach,rzadziej można spotkać służbowy samochód SM a w nim wesołe towarzystwo mieszane ,wystarczyło stanąć na drodze leśnej po drugiej stronie radaru na ul Piaśnickiej aby dokładnie obserwować ,co dzieje się w tym samochodzie ukrytym skrzętnie za kępą krzaków(najczęściej po zmroku)!!! Ostatnio czają się tam panowie w białych czapeczkach,pewnie solidarnie dzielą się obowiązkami,panie komendancie!Zapraszam tych jegomości o godzinie 4,30 rano ,kiedy temperatura spadnie do minus kilku stopni tak jak to miało miejsce 4 dni wstecz!!!Może po pewnej obserwacji ,wyciągną wnioski z idiotycznego usytuowania skarbonki na podjeżdzie w kierunku Krokowy! wystarczy to g..... przenieść 100m w kierunku miasta (mostu)aby spełniało dalej rolę skarbonki ,ale nie stanowiło zagrożenia dla użytkowników drogi! p Starosto ile samochodów leżało przed tym łajnem,i ile stało w poprzek tarasując cała jezdnię? Tego nie chcecie wiedzieć! Mam nadzieję,że wreszcie nowy dojarz dostrzeże niebezpieczeństwo i wbrew rzekomo logicznie rozumującym pomysłodawcom ustawienia skarbonki w tym miejscu,podejmie decyzję o przestawieniu tego ustrojstwa bliżej miasta(teren zabudowany),albo przed zjazdem do Kąpina a najlepiej to w Krokowej
Pozdrówki, dla wszystkich zainteresowanych!!!!

cywil (gość IP:188.33.184.*) 2013-12-03 23:07

cywil

co do mnie to strasz miejska to debile kto normalny pracuje w takiej pracy i chowa się gdzieś w krzakach jak żur z butelką wina nara dekle miotły wam w łapie


Dodaj swój komentarz:

autor:   komentarz:

Do Twojego komentarza zostanie dodany dopisek "gość" z częścią Twojego numeru IP.

Serwis wejher.info nie odpowiada za treść zamieszczonych komentarzy. Są one własnością użytkowników, którzy je umieszczają.
Jednocześnie administrator serwisu wejher.info zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy niezgodnych z polskim prawem lub nie odnoszących się do komentowanego artykułu albo naruszających prawa osób trzecich.

Top 10